İlkel Beceriler El Kitabı Pdf İndir

Gerek ev kurma olsun,gerek ateş yakma olsun,gerekse su bulmaya kadar normal bir insanın hayatında olan bütün gerekli şeyleri bir araya toplayıp “Vahşiye dönüş” projesi altında toplanmış.Bu kitapta yalnızca su bulma değil su imbiği gibi şeyler yapılarak çıkrık sistemlerini öğretilmesi ve çoğu tahta sistemi burada öğretmişler.

KİTABI İNDİR

Kimya Deneylerinin Altın Kitabı Pdf İndir

Kimya Deneylerinin Altın Kitabı

Robert Brent tarafından yazılmış ve Harry Lazarus tarafından tasvir edilen Altın Kimya Denemeleri Kitabı, çocuklara basit bir kimya deneyi yapmak için bir ev kimya laboratuarı kurmalarını söyleyen 1960’lı yılların çocuk kitabıdır.
Sözde ABD hükümeti, kitapların kütüphanelerden çıkarılmasını ve projelerin çocuklar için çok tehlikeli olduğu gerekçesiyle satılmasını yasaklamıştı. 

Kimya Denemelerinin Altın Kitabı, kendi başına yapmanız gereken en iyi kimya deneme kitaplarından biri olmayı sürdürüyor.

Not: Dil İngilizcedir.

KİTABI İNDİR

100 Ölümcül Yetenek Pdf İndir

100 Ölümcül Yetenek
Emekli Navy SEAL’den Clint Emerson’ın gerçek özel kuvvet operasyonlarından sivillere uyarlanan elden geçmiş, pratik hayatta kalma kılavuzu, takipçilerden kaçmak, yakalanmaktan kaçınmak ve herhangi bir tehlikeli durumu atlatmak için. 

kanıtlanmış kendini savunma becerileri, kaçamak taktikleri Ve siyah operasyonlar dünyasından modifiye edilmiş hareketsizleştirici manevralar, kilitli bir gövdeden kaçmaktan, doğaçlamış bir Taser yapmaktan, yüz tanıma yazılımını aldatmaktan çok sayıda “en kötü durum” senaryosunda harekete geçmenize yardımcı olmak için kullanıyor. Emerson, kolay anlaşılır talimatlar ve resimlerle hayat kurtarma stratejileri hakkında ayrıntılı bilgi verir ve özel kuvvetlerin bir üyesi gibi düşünmeyi ve nasıl davranacağını öğreneceksiniz.
Not: dil ingilizcedir.

KİTABI İNDİR

Nasıl Yapıldığını Bilmemiz Gereken 101 Şey Pdf İndir

Nasıl Yapıldığını Bilmemiz Gereken 101 Şey

Dünya üzerinize yıkılıyor gibi hissediyorsanız veya yaşamsal becerilerinizi güçlendirmek istiyor, hatta her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız, bu kitapta bulunan ipuçları ve tavsiyelerle, şaşkına döneceksiniz.

Adım adım talimatlar, sizi nasıl yapıldığını bilmeniz gereken 101 önemli şeyle buluşturuyor.
İşte bunlardan bazıları:
Hızlı Okuma o Satranç Oynamak
 Top Çevirmek o Göbek Dansı
 Vals Yapmak o Parende Atmak
 Horlamayı Azaltmak o Vücut Tipinize Göre Giyinmek
 Giysilerdeki Etiketleri Anlamak o Lekelerle Başa Çıkmak
 Değişik Düğümler Atmak o Sızdıran Bir Musluk Tamir Etmek
 Çubuklarla Yemek o İçki Sersemliğini Önlemek
 Sigarayı Bırakmak o Aküden Aküye Takviye
 Uçak Yorgunluğunu Önlemek o Güneş ve Yıldızlarla Yön Bulmak
 Çadır Kurmak
 Yüzmek

Her şeyi yapmanın bir doğru, bir de yanlış yolu vardır, ancak bir de daha iyi yolu vardır. Çoğumuz, konu kolay işlere gelince cahiliz. En temel yaşam becerilerinin en az bilinenler olduğunu biliyor muydunuz?
Hiçbir şey, bir işin doğru yolunu öğrenmekten daha önemli olamaz! Hiçbir şey!
İşte, bu yüzden bu kitaba bayılacaksınız…

Beden Dili Pdf İndir

beden dili pdf

Beden Dili Okuma

Tanınmış  uzman olan Joe Navarro, insanları “hızlı okuma” yapmayı açıklar: duyguları ve davranışları çözer, gizli tuzaklardan kaçınır ve aldatıcı davranışlara bakar. Beden dilinizin patronunuz, aileniz, arkadaşlarınız ve yabancılarınızın ne düşündüğünü nasıl etkilediğini de öğreneceksiniz. Keşfedeceksiniz:
Vücut dilini yönlendiren eski hayatta kalma içgüdüleri
Yüz neden bir insanın gerçek hislerini ölçmek için en olası yerdir?
Parmaklarınızın, ayaklarınızın ve göz kapaklarınızın ruh halleri ve motifleri ile ilgili ne kadar parmak izi var?
Güvenimize ve gerçek duygularımızı ortaya koyan en güçlü davranışlar
Anında güvenilirlik kuran kolay cümleler
Yetkiyi anında ileten kolay olmayan sözcükler
Navarro’nun profesyonel tecrübelerinden örneklerle dolu bu net kitap dünyanızda gezinmek için güçlü ve yeni bir yol sunuyor …
Bunun en iyi teklifi olduğunu söylüyor. Öyle mi? Kabul ettiğini ifade etti. O yapıyor mu? Röportaj harika geçti – yoksa yaptım mı? Bir daha katiyen yapmayacağını ifade etti. Ama öyle yaptı.

Princeton Üniversitesinde psikoloji eğitimi alan Marvin Karlins’in bilimsel çalışmalarıyla oluşturulan Beden Dili kitabı ile karşı tarafın psikolojisini fiziksel hareketleriyle anlayabilmenin püf noktalarından bahsetmektedir.

KİTABI İNDİR

Siktir Et – John C. Parkin pdf İndir

S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne güzel oluyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkin’in bu komik ve ilham verici kitabı, S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark edip gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin eksiksiz bir Batı ifadesidir.

S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek veya tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şu şekilde bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan gerilimi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.

Bu yüzden, tüm problemlerinize ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız “gerekli olanlara S*ktir Et deyin ve sonunda diğerleri ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın.

  PDF İNDİR

Necronomicon Kara Dünyanın Kitabı Pdf İndir

kara dünya kitabı

Kabala’nın yaratılmasından çok önce tapınılan ve çağırılan eski çağlara ait güçler vardır. Bunlar Sümer inancındaki kadimlerdir ve Aleister Crowley’in majisinde ve H.P. Lovecraft’ın mitosunda yaşarlar. Dünyayı bir kez daha yönetmek için kapının hemen ardında beklemektedirler.

Uzun süredir kayıp olan yardımcıın elkitabı, büyülü sözler ve çağırışlar, ruhları defetme ve bağlama yollarını içerir. Ama bunlar kanaat sizce kullanılmamalıdır. Sadece, Abdül Alhazret’in, Kara Dünyanın Kitabı’nı tamamlamasına engelleyen kaderini bile düşünmemiz yeterli olacaktır.

Ve hatırla ki, Necronomicon’da çağrılan güçler için etkili bertaraf ediciler yoktur. “Necronomicon’un majisi kurcalanacak bir şey değildir ve seni baş edemeyeceğin psikolojik güçlere maruz bırakabilir. Şunu daima hatırla, şayet efsunlar konusu ile ilgili acemice davranırsan uyarılacaksın

PDF İNDİR

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Matematik Fikri Pdf İndir

matematik fikri

Sıfırı kim keşfetti? Neden dakikada 60 saniye var? Sonsuz ne kadar büyük? Birbirine paralel çizgiler nerede kesişirler? Ve bir kelebeğin kanat çırpışı gerçekten de dünyanın diğer ucunda fırtınaya neden olabilir mi?

Artık okuldayken matematikte ne kadar kötü olduğunuzdan matah bir şeymiş gibi bahsetmekten çokıldıysanız, Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Matematik Fikri büyüleyici bir evrene giriş için harika bir fırsat. Profesör Tony Crilly, Roma rakamlarından Fermat teoremine; Oyun teorisin’den sihirli karelere uzanıyor; sudoku, şifre kırma,piyango veya birleşik faiz hesabının arkasındaki temel mantığı anlatıyor; kalkülüs, istatistik ve cebirin olur da istersek gerçek hayatta nasıl işimize yarayabildiğini ortaya koyuyor. Matematik bundan daha eğlenceli olmamıştı…

  PDF İNDİR

Dünyanın en büyük kuşu

 en büyük kuş
Arkeologlar, dünyanın görmüş olduğu en büyük kuşun artıklarını bulduklarını belirtti. ABD’de yapılan kazılarda kemiklerine ulaşılan Pelagornis Sandersi’nin kanat uzunluğu 7 metre.
ABD’nin Güney Carolina eyaletindeki Charleston şehrinde yapılan kazılar, şimdiye kadar bulunan dünyanın en büyük kuşunun artıklarına ulaşılmasını sağladı. Charleston Uluslararası Havaalanının bulunduğu bölgede yapılan kazılarda, 25-28 milyon yıl öncesine ait dev bir kuşun artıkları bulundu. Arkeologlar, dev fosili çıkarmak için kepçe kullanmak zorunda kaldılar.
Kuzey Carolina eyaletinin Durham şehrindeki Ulusal Evrim Sentez Merkezi yazarı ve Connecticut’un Greenwich kentindeki Bruce Müzesi’nde paleontolog ve bilim küratörü Dan Ksepka, keşif ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tek başına üst kanat kemiği kendi kollarımdan uzun. Game of Thrones’dan (Amerikan TV dizisi) çıkmış bir ejderha gibi” ifadesini kullandı.
Ksepka, Pelagornis sandersi’nin günümüzde en büyük kanat genişliğine sahip olan albatros kuşunun neredeyse iki katı büyüklüğünde olduğunu ifade etti. Pelagornis sandersi, 160 kişinin sığabileceği bir odanın uzunluğuna ait kanatlarıyla, kendisinden önce en büyük kuş olma unvanına sahip Argentavis magnificens’i de ikinci sıraya itti.
Araştırmacılar, dev kanatları çok ince ve hafif kemiklere sahip olan kuşun çok iyi uçabildiğini, yalnız kısa bacaklarıyla karada o kadar iyi hareket edemediğini tahmin ediyor. Kemikler üzerinde yapılan analizler, kuşun dev kanatları vasıtası ile planör gibi havada süzülerek uçmakta etkin olduğunu gösterdi.

KOŞARAK HAVALANIYORDU

simdiye-kadar-bulunan-dunyanin-en-buyuk-kusu-ilgincbirbilgi
Ksepka ve meslektaşları, çok iyi uçabilmesine rağmen Pelagornis sandersi’nin dev kanatlarıyla nasıl havalandığını anlamak için bilgisayar üzerinde simülasyonlar gerçekleştirdi.
Analizler, dev kuşun dik durarak havalanamayacağını yalnız yamaç aşağı koşarak yerden yükseldiğine işaret etti. Ayrıca, dev kuşun ani rüzgarların etkisiyle bulunduğu noktadan havalanabildiği düşünülüyor.
Discovery News’in verdiği bilgiye göre, Pelagornis sandersi, okyanusların yüzeyinden doğan hava akımları vasıtası ile saatlerce kanat çırpmadan uçabiliyordu. Deniz canlılarıyla beslendiği düşünülen dev kuş, belli Aralıklarla suya inerek avlanıyordu.
Bilim insanları Pelagornis sandersi üzerinde yapılacak araştırmalarla, dinozorların yok olduğundan sonra yaşamış olan dev kuşun neden hayatta kalamadığını ortaya çıkarmak istiyor. Kuşların geçmişi ile ilgili yeni bilgiler sunacak olan Pelagornis sandersi, bunun yanı sıra yeni nesil hava araçlarının da geliştirilmesini sağlayabilir.

Sığınak – Chris Ewan Pdf İndir

Sığınak chris Ewan
Bol övgülü bir stres polisiye Romanıyla yine karşınızdayız. Popüler yazarlar tarafından ögüyle bahsedilen SIĞINAK gerçekten iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir stres sunuyor sizlere.
Rob Hale henüz yakın bir zaman önce ablasını kaybeden genç adam yeni yeni toparlanıp ablasının başına gelenleri çözüme ulaştırmak için kendini hazırlamaya çalışıyordu. Tam bu sırada bir trafik kazası geçirdiğinde yanısıra Lena vardı, yada kendisi öyle biri olduğunu sanıyordu. Çünkü hastahanede uyandığında kimse böyle bir kızı görmemişti hatta bu adada herkes bir birlerini tanırdı ancak kimse Lena diye birini tanımıyordu..

Sığınak Hakkında

İnanma
Güvenme
Saklan
Peşini bırakmayacaklar
Rob Hale, yaşadığı adada geçirdiği motosiklet kazası sonrası gözlerini hastanede açar. Kendine gelir gelmez kaza sırasında yanısıra olan Lena adlı genç kadının durumunu sorar. Ancak polis kaza yerelnde diğer hiç kimseye rastlamamıştır. Rob hem kafasına aldığı darbeler yüzünden hem de ablasını kaybettikten sonra yaşadığı travmayla Lena’yı hayal mi etmiştir? Üstelik tarif ettiği kadın, ölen ablası Laura’ya çok benzemektedir. 
Daha Lena’nın gizemi çözülmeden Rob’un ablasının şüpheli ölümünü araştırmak için Londra’dan Rebecca Lewis adlı özel bir dedektif gelir. Rob, bu dedektifle beraber gerçeklerin peşine düşer. Petrol baronları, çevreci aktivistler ve istihbarat ajanları tarafından etrafı sarılan genç adam, hernet birbirini tanıdığı bu küçücük adada çözümün kaçmak değil, kalıp savaşmak olduğunu anlayacaktır. 

Sığınak Yorumlar

“Ewan sıradan bir konudan yola çıkarak oldukça rağbet görecek çağdaş bir gerilim romanı ortaya koyuyor. Sığınak ustalıkla işlenmiş bir olay örgüsüne sahip, yer yer mizahi öğelerle de anlatım zenginleştirilmiş. Ewan’ın kalemi gerçekten sağlam.”
-S. J. Bolton-

“Tırnaklarınızı kemirtecek kadar merak uyandırıcı… Man Adası’nın karanlık sırlarla dolu olduğu ortaya çıkacak.”
-Daily Telegraph-

“Chris Ewan bu kasvetli ve heyecan verici romanla kendini aşıyor. Anlatıcının sürekli değişmesiyle gerilim artıyor ve karakterler gittikçe daha ilgi çekici hale geliyor. Chris Ewan kesinlikle takip edilmesi gereken bir yazar.” 
-Andrew Taylor-

“Sığınak oldukça orijinal bir roman, o kadar iyi bir şekilde yazılmış ki kendinizi asla gitmek istemeyeceğiniz bir yerde buluyorsunuz: Günlük hayattan koparak vahşi bir dünyanın içine düşüyorsunuz. Ayrıca Rebecca Lewis şimdilerin en iyi kadın kahramanı olabilir; silahlı, tehlikeli, cesur ve aynı zamanda küstah.” 
-Anne Zouroudi-

“Yüksek oktanlı bir macera… Keskin virajlarda bile hızını hiç kesmiyor. Sığınak müthiş bir kitap.”
-Laura Wilson, Guardian-

“Ewan bizi ters köşelere yatırmaya doyamıyor. Rob ve Rebecca bu aksiyon dolu yolculuk boyunca bize eşlik ediyor.” 
-Independent On Sunday-

“Bir yıldız doğuyor… Chris Ewan bu muhteşem romanında Man Adası’nı hayal bile edemeyeceğiniz türden olaylarla donatıyor. Bunun yanı sıra son zamanların en iyi kadın kahramanını yaratmayı da başarıyor. Popüler kurgunun son derece başarılı örneklerinden.” 
-Susan Hill, The Spectator-

“Man Adası’nda geçen olaylar çok güzel bir şekilde kurgulanmış. Motosiklet yarışçısı Rob Hale anlam veremediği durumlarla karşı karşıya kaldıkça yazar ters köşelere başvuruyor. Kahramanımız büyük finale yaklaştıkça Ewan’ın hikâyenin içine dikkatlice serpiştirdiği ipuçları okuyucuyu şaşırtıp heyecanını artıracak.” 
-Publishers Weekly-

“Chris Ewan gaza basıyor ve hızını hiç azaltmadan ilerliyor… Macera, gerilim, aksiyon ve keskin virajlarla dolu. Tam nerede olduğunuzu anlayacakken Chris sizi öyle bir yere fırlatıyor ki neye uğradığınızı şaşırıyorsunuz. Ve bir de kötü haberim var; bu yolculukta emniyet kemeri takmanıza izin yok!” 
-Mark Pearson-

“Sığınak bir anda karşınıza çıkıyor ve yakanızı bırakmıyor. Ewan hikâyeyi dönemeçli yollara sokma ve ani dönüşler yapma konusunda uzman. Aile sırları, hafıza kaybı ve ihanet; bunların hepsi ve daha fazlasıyla nefes kesici ve tatmin edici finale giden yolda karşılaşacaksınız.” 
-Stav Sherez-

“Güven, ihanet ve hileyi konu edinen yüksek tempolu bir roman.” 
-Zoë Sharp-

“Nefes kesici Man Adası manzarasında gerçekleşen aksiyon ve gerilimle harmanlanmış olaylar sayesinde Sığınak başarıyı garantiliyor.” 
-Martin Edwards-
“Sadece birkaç sayfa okuduktan sonra bile müthiş bir hikâyenin içinde olduğunuzu anlayacaksınız. Ewan’ın bu romanı diğerlerinden daha sürükleyici ve heyecan verici. Bu yeni anlatım tarzına da kolayca uyum sağlıyor ve harikalar yaratıyor.” 
-RT Book Reviews-

“Sıradan bir adamın hayatına gizli saklı anlaşmalar, yoldan çıkmış ajanlar, suikastlar dâhil olur ve kendini hayal bile edemeyeceği tehlikelerin içinde bulur. Tıpkı motosiklet yarışlarındaki gibi beklenmedik dönüşlerle karşılaşacaksınız. Bu derece karmaşık bir olay örgüsünün üstesinden sadece becerikli yazarlar gelebilir ve Ewan kendini kanıtlamayı başarıyor. İçtenlikle söylüyorum ki Sığınak mutlaka okunması gereken bir kitap.” 
-Crime Fiction Lover-

“Son derece başarılı bir anlatıma sahip… Okurken kalp atışlarınızın hızlandığını fark edeceğiniz bir serüven… Kitabı elinize aldığınız anda kalitesinin farkına varacaksınız. İç içe geçmiş olaylar sayesinde heyecanı iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Gözünüzü bile kırpmadan bitirmek isteyeceksiniz.” 
-Mean Streets-

“Merak uyandıran bir başlangıç, gerilim türüne mükemmel bir kitabın daha ekleneceğinin sinyallerini veriyor. Ewan soluksuz okuyacağınız bir eser ortaya koyuyor. Çok iyi kurgulanmış bu maceradaki gerçekçi karakterlerle Man Adası’nı keşfe çıkmaya hazır olun.” 
-Eurocrime-